top of page

Aštri stiklo briauna

Spalio 7 d. – lapkričio 8 d.
Galerija Meno parkas

Eduardo Hurtado

Claudia Pagès

Eglė Budvytytė ir Bart Groenendaal

 

Jamila Johnsson-Small

 

Mourad Kouri

Parodoje Aštri stiklo briauna atskaitos tašku laikomos „neskaidrumo“ ir „atsparumo“ sąvokos – savybės, kurios, viena vertus, yra stiklui būdingos ypatybės, o kita vertus, susijusios su socialinių apribojimų keliamais iššūkiais. Turint tai omenyje, parodos tikslas – užmegzti dialogą tarp praktikų, kurioms nepaklusnumas ir nusižengimas taisyklėms yra priemonė nutraukti nusistovėjusius kanonus.

Stiklo atsparumas ir kietumas skiriasi nuo dar vienos jo savybės: „trapumo“. Tačiau visos šios savybės nėra nesuderinamos tarpusavyje: jos egzistuoja tuo pačiu metu ir kartu paverčia stiklą vertinga ir naudinga medžiaga. Taip pat ir kovose su rasistinėmis, mizoginiškomis ir normatyvinėmis pažiūromis prieštaraujama prieš priespaudos sistemą, tuo pačiu metu (nesėkmingai) naudojant tuos pačius ginklus kaip ir pastaroji. Vis dėlto būtent iš nesėkmių kažko pasimokoma. Todėl skirtumus ir bendrumus, kurie nėra savaime suprantami, reikia ginti kaip vietas, kur yra įmanoma kita vertybių sistema. Būtent paribiuose gali atsirasti alternatyvų, o galima kolektyvine kūryba būtų įmanoma paveikti visuomenės reguliavimo mechanizmus.

Eglė Budvytytė ir Bart Groenendaal, Eduardo Hurtado, Jamila Johnsson-Small, Mourad Kouri ir Claudia Pagès iš įvairių perspektyvų nagrinėja pasipriešinimo atskirties ir kontrolės sąlygomis formas. Pasitelkdami tokias kūrybines išraiškas kaip rašymas, šokis ar pasakojimas, jie priima keistenybes ir socialinius skirtumus –  tokia menininkų nuostata įgalina juos pačius kurti.

 

Kuratorė Alba Folgado

bottom of page