top of page

Vitrum VII | Pinklės!

Atmintis. Procesai. Naujos istorijos

2017 09 19 – 2017 11 03

Vitrum 2017. Pinklės! buvo suskirstytas į tris temines dalis: atmintis, procesai ir naujos istorijos. Atskiros programos dalys pristatytos Kauno miesto meno erdvėse bei Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės fakulteto stiklo studijoje ir buvusiame Aleksoto stiklo fabrike.

2017 metų festivalyje konceptualiai apmąstomos atminties, praeities ir ateities temos, kurių bendrumas – laikas. Čia menininkai žongliruoja permąstymo, tęstinumo, savotiškos laiko ir erdvės Vitrum 2017. Pinklės! transformacijos bei interpretacijos aspektais, kvestionuoja praeitį kaip atminties kultūrą. Festivalio šūkis „Pinklės“ žaismingai kviečia į atminties labirintus, painius šokinėjimus laiko elipsėmis tarp praeities, dabarties ir ateities.

 

Šiuolaikinėje kultūroje praeitis tampa vienu iš pagrindinių identiteto kūrimo ir atpažinimo elementų. Tačiau sąvokos atmintis, tiesa, tikrovė yra reliatyvios, suvokiamos subjektyviai. Dabartinėje ekspansyvioje multitikrovių ir virtualybės eroje nuolat tenka susidurti su tikrumo pajautimo ir atpažinimo problema. Negalint rasti objektyvių būdų tiesai, tikrovei ir tikrumui apibrėžti, alternatyviai atsiremiama į savo empirinę patirtį. Kolektyvinės istorijos kūrime kiekvienas žmogus veikia pateikdamas individualių istorijų, kurios formuoja ir atspindi fragmentuotą, suskaldytą realybę. Šiai egzistencijai iliustruoti, ko gero, labiausiai tiktų sudužusio veidrodžio, o šiuolaikiniam pasauliui apibūdinti – kreivų veidrodžių karalystės metaforos. Plačiąja prasme jos ir tyrinėjamos septintojo Vitrum 2017. Pinklės! festivalio renginiuose.

Vitrum VII | Pinklės!  katalogas čia.

bottom of page