© 2017 Vitrum Balticum VII

Vitrum Balticum 2017. Pinklės!

Atmintis. Procesai. Naujos istorijos

2017 09 19 – 2017 11 03

Bene didžiausias stiklo meno renginys Baltijos šalyse „Vitrum Balticum 2017. Pinklės!“ suskirstytas į tris temines dalis: atmintis, procesai ir naujos istorijos. Atskiros programos dalys pristatomos Kauno miesto meno erdvėse, Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės fakulteto stiklo studijoje ir buvusiame Aleksoto stiklo fabrike.

2017 metų trienalėje konceptualiai apmąstoma atminties, praeities ir istorijos tematika, o bendras temų vardiklis ir vienijanti ašis yra laiko sąvoka. Dalyvaujantys menininkai operuoja tęstinumo, savotiškos laiko ir erdvės transformacijos aspektais, interpretuoja praeitį bei kvestionuoja atminties kultūros įtaka šiandien menininkų kuriamiems naratyvams. Neatsitiktinai pasirinktas ir trienalės devizas – „Pinklės“. Iš pirmo žvilgsnio jis skamba žaismingai, tačiau iš tiesų apeliuoja į sudėtingus ir painius šuolius laiko kilpomis tarp praeities, dabarties ir ateities.

Šiuolaikinėje kultūroje praeitis tampa vienu iš pagrindinių identiteto kūrimo ir atpažinimo elementų. Tačiau sąvokos atmintis, tiesa, tikrovė yra reliatyvios, suvokiamos subjektyviai.

Dabartinėje ekspansyvioje multitikrovių ir virtualybės eroje nuolat susiduriame su tikrumo pajautimo ir jo nustatymo problema. Negalint rasti objektyvių būdų tiesai, tikrovei ir tikrumui apibrėžti, alternatyviai atsiremiama į savo empirinę patirtį. Kolektyvinės istorijos kūrime kiekvienas žmogus veikia pateikdamas individualių istorijų, kurios formuoja ir atspindi fragmentuotą, suskaldytą realybę. Šiai egzistencijai iliustruoti, ko gero, labiausiai tiktų sudužusio veidrodžio, o šiuolaikiniam pasauliui apibūdinti – kreivų veidrodžių karalystės, metaforos. Plačiąja prasme jos bus tyrinėjamos trienalės renginiuose.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now