Vitrum 2020 Pulsas

2020 10 07 – 2020 12 13

Paroda Aštri stiklo briauna

Paroda Skaidri erdvė
 

Vitrum 2020 festivalio tema – „Pulsas“. Šiuo žodžiu apibūdinamas skirtingų lygių intensyvumas, kuriuo mūsų kūnas reaguoja į gyvenimą. Pulsas – ritmiškas kraujo pumpavimas iš širdies į arterijas – gali būti ramus ar padažnėjęs. Jis pagreitėja reaguojant į išorinius dirgiklius – pavojų, susijaudinimą, aktyvumą ar negalavimą – ir grįžta į ramų, bet pastovų ritmą kūnui esant harmoningoje būsenoje. 


Pulsas taip pat yra trumpa vibracija arba netikėtas, vis besikartojantis garsas. Šia prasme pulsas gali būti suprantamas kaip kūno funkcijos pamėgdžiojimas. Būtent tokį pulsą jaučiame, kai, susidūrę su nepatogiomis situacijomis, užginčijame nusistovėjusias taisykles: tas staigus, nors ir sunkus apsisprendimas padeda mums judėti į priekį siekiant įgyvendinti savo planus, net jei jaučiame grėsmę ar esame atsidūrę pavojuje. Tokiu atveju protas suvaldo kūną ir sugeba fizinį pavojaus signalą paversti jėga.

 

Šio festivalio metu daugiausia dėmesio buvo skirta būtent tokiam iššūkių įveikimui, akcentuojant jausmus ir reakcijas, kylančias tuomet, kai žmogus stumiamas už savo galimybių ribų. Akimirką, kai jo ramybę ir paklusnumą pakeičia įniršis ir pasipriešinimas, išbandomi skirtingi požiūriai ir elgesio strategijos, kuriuos būtų sunku pasiekti esant tylios ir ramios būsenos.

 

Remiantis minėtomis idėjomis, Vitrum 2020 festivalyje per du mėnesius buvo pristatytos dvi parodos, kūrybinės dirbtuvės ir pasirodymai, kuriuose matysime skirtingas temos interpretacijas. Įvairiose ​​Kauno vietose bus demonstruojami Lietuvos ir kitų šalių menininkų kūriniai, kur stiklas tyrinėjamas ir kaip medžiaga, ir kaip įvairių žmogaus gyvenimo aspektų metafora.

 

Parodoje Skaidri erdvė Lietuvos, Latvijos ir Estijos menininkai apmąstė skaidrumo, kaip vienos iš labiausiai vertinamų stiklo savybių, idėją, o kartu ir kels klausimus apie tai, kaip ši savybė pasireiškia sociopolitiniuose santykiuose, ar ji yra pageidautina. Kitoje parodoje Aštri stiklo briauna rodyti penkių tarptautinių menininkų kūriniai, apsijungė į vieną naratyvą, kuriamą remiantis nepermatomumo ir pasipriešinimo sąvokomis, kurios siejamos su socialinių apribojimų iškeltų iššūkių įveikimu. Neretai visos šios sąvokos iškyla menininkų kūryboje tiek materialia, tiek konceptualia prasme.

 

Festivalis padalintas į dvi parodas skirtingose Kauno erdvėse. Paroda Aštri stiklo briauna, kuruojama Albos Folgado, rodyta galerijoje Meno parkas. Antroji paroda Skaidri erdvė, kurioje pristatomi atviro konkurso būdu atrinkti kūriniai, bus pristatoma Kauno rajono muziejuje. Ekspozicijas papildė instaliacija M.K. Čiurlionio dailės muziejuje veikiančioje Galerijoje be sienų. Festivalį lydėjo lankytojus įtraukianti programa, vyko performansai, karšto stiklo pasirodymas, įvairūs susitikimai su menininkais ir edukacijos šeimai.


Festivalio Vitrum 2020 Pulsas katalogas čia.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/2