top of page

Atviras kvietimas

Rudenį Kaune vyksiantis tarptautinis stiklo meno festivalis Vitrum 2020 Pulsas skelbia atvirą kvietimą profesionaliems menininkams iš Baltijos šalių. Stiklo ir tarpdisciplininio meno kūrėjai kviečiami tyrinėti erdvės ir skaidrumo santykį bei dalyvauti parodoje Skaidri erdvė.


Pirmoji Vitrum Balticum paroda, įvykusi prieš dvidešimt metų Kaune, subūrė Lietuvos, Latvijos ir Estijos stiklo meno bendruomenę, siejamą panašios kūrybinės situacijos ir galimybių. Šiandien, bendruomenė įgavo naują pulsą, neatsiejamą nuo pasaulyje vykstančių ekonominių ir socialinių pokyčių, kintančios stiklo medžiagos reikšmės. Parodos Skaidri erdvė kontekste menininkai kviečiami tyrinėti erdvės ir skaidrumo santykį, analizuoti menininkų įtaką socialiniams procesams.

Paroda Skaidri erdvė kviečia pažvelgti į erdvę kurioje subjektai gali judėti atskirai ir, tuo pačiu, būti bendros struktūros dalimi. Skaidrumo sąvoka čia – ne tik stiklo medžiagos savybė, tačiau ir ryšys su aplinka ir savimi. Tai, ko mes siekiame skirtingais savo gyvenimo aspektais, pradedant nuo asmeninių santykių ir baigiant požiūriu į klimatą ir gamtą. Tai savybė, kuri tapo sąžiningumo sinonimu ir paprastai lemia tarpusavio žmonių pasitikėjimą. Pasak festivalio kuratorių, didžioji dalis socialinių veiksmų vis dar yra užtemdyti neskaidrumo, tenkinančio tam tikros socialinės grupės poreikius. Tai įtakoja nelygybę ir socialinių grupių susiskaldymą, trukdo sukurti skaidresnius, labiau subalansuotus santykius šiuolaikinėje visuomenėje.


  1. Parodos Skaidri erdvė (Clear Space) aprašas (spauskite čia)

  2. Atviro kvietimo nuostatai (spauskite čia)

  3. Atviro kvietimo forma (spauskite čia)


Kvietimas galioja iki birželio1 d. Jei kyla klausimų aplikuojant, ar neturite Gmail prisijungimo, kreipkitės vitrumfestival@gmail.com .


bottom of page