Parodą „Aštri stiklo briauna" kuruos Alba Folgado

Vitrum festival džiaugiasi pristatydami festivalio ko-kuratorę Alba Folgado, kuri kuruoja vieną festivalio parodų – „Aštri stiklo briauna“. Paroda vyks spalio 7 – lapkričio 7 d. galerijoje „Meno parkas”, Kaune.

„Lankiausi Kauno mieste prieš kelis metus, dalyvaudama trumpose kuratorystės dirbtuvėse ir dabar labai smagu pagalvoti, jog galiu kažkaip prisidėti prie jo kultūrinės veiklos šia paroda. Būdama Kaune taip pat tikiuosi sutikti vietinių menininkų ir praktikų. Trokštu išvystyti stiprius saitus su Lietuvos šiuolaikiniu menu“ – teigia Alba Folgado, festivalio „Vitrum 2020 Pulsas“ ko-kuratorė.

Alba Folgado, Nuotrauka / Photo by Martim Ramos

Alba Folgado – kuratorė ir nepriklausoma tyrėja, gyvenanti Upsaloje, Švedijoje. Ji tyrinėja vaizdinius pasakojimus apie sunkumus mieste ir performatyvių praktikų socialinę jėgą.Kuratorė mano, kad svarbu rasti sąsajų su kritiniais ir nepirmutiniais diskursais tiek meninėse reprezentacijose, tiek už jų ribų.Alba Folgado bendradarbiavo su „Moderna Museet“ Stokholme ir su „Centro de Arte Dos de Mayo“ Madride. Prieš tai ji buvo Amsterdamo Stedelijk muziejaus biuro komandos narė. Keletas jos paskutiniųjų projektų: „Mano draugas yra čia“ („My frien is Here“) kartu su Stokholmo Karališkuoju menų institutu Stokholme, radijo pasaka „Kam rūpi („Who cares?) vizualinių menų organizacijoje „Gasworks London“, „Rhythmic Encounters“ (Rhythmic Encounters) galerijoje „Chalton“, „Aš rinkčiausi ne“ („I would not to“) galerijoje „La Gran“. Šiuo metu ji kuria pokyčių estetiką, projektą apie miesto kovų performatyvumą visoje Italijoje, Švedijoje ir Brazilijoje. Ji taip pat yra „Naujojo senųjų idėjų žodyno“ (The New Dictionary of Old Ideas), keliaujančios parodos, kuri 2020 m. bus eksponuojama Meetfactory (Praha), Centro Centro (Madridas), Trafo (Čečėnija) ir Šilko muziejuje (Tbilisis) kuratorė. Folgado yra įgijusi Dailės bakalauro laipsnį Madrido Complutense universitete, kuratorystės magistro laipsnį Londono Karališkajame meno koledže, bei dalyvavo kuratorinių tyrimų programoje „CuratorLab“ Konstfack menų universitete Stokholme.

© 2020 Vitrum festival