top of page
Vitrum 2020 Pulse _ Save the date

Vitrum 2020 Pulsas

Festivalio katalogas čia.

„Vitrum 2020“ festivalio tema – „Pulsas“. Šiuo žodžiu apibūdinamas skirtingų lygių intensyvumas, kuriuo mūsų kūnas reaguoja į gyvenimą. Pulsas – ritmiškas kraujo pumpavimas iš širdies į arterijas – gali būti ramus ar padažnėjęs. Jis pagreitėja reaguojant į išorinius dirgiklius – pavojų, susijaudinimą, aktyvumą ar negalavimą – ir grįžta į ramų, bet pastovų ritmą kūnui esant harmoningoje būsenoje. 


Pulsas taip pat yra trumpa vibracija arba netikėtas, vis besikartojantis garsas. Šia prasme pulsas gali būti suprantamas kaip kūno funkcijos pamėgdžiojimas. Būtent tokį pulsą jaučiame, kai, susidūrę su nepatogiomis situacijomis, užginčijame nusistovėjusias taisykles: tas staigus, nors ir sunkus apsisprendimas padeda mums judėti į priekį siekiant įgyvendinti savo planus, net jei jaučiame grėsmę ar esame atsidūrę pavojuje. Tokiu atveju protas suvaldo kūną ir sugeba fizinį pavojaus signalą paversti jėga.

 

Šio festivalio metu daugiausia dėmesio bus skirta būtent tokiam iššūkių įveikimui, akcentuojant jausmus ir reakcijas, kylančias tuomet, kai žmogus stumiamas už savo galimybių ribų. Akimirką, kai jo ramybę ir paklusnumą pakeičia įniršis ir pasipriešinimas, išbandomi skirtingi požiūriai ir elgesio strategijos, kuriuos būtų sunku pasiekti esant tylios ir ramios būsenos.

 

Remiantis minėtomis idėjomis, „Vitrum 2020“ festivalyje per du mėnesius pristatytos dvi parodos, kūrybinės dirbtuvės ir pasirodymai, kuriuose buvo matomos skirtingos temos interpretacijos. Įvairiose ​​Kauno vietose buvo demonstruojami Lietuvos ir kitų šalių menininkų kūriniai, kur stiklas tyrinėjamas ir kaip medžiaga, ir kaip įvairių žmogaus gyvenimo aspektų metafora.

 

Parodoje „Skaidri erdvė“ Lietuvos, Latvijos ir Estijos menininkai apmąsto skaidrumo, kaip vienos iš labiausiai vertinamų stiklo savybių, idėją, o kartu kelia klausimus apie tai, kaip ši savybė pasireiškia sociopolitiniuose santykiuose, ar ji yra pageidautina. Kitoje parodoje „Aštri stiklo briauna“ rodyti penkių tarptautinių menininkų kūriniai, apsijungė į vieną naratyvą, kuriamą remiantis nepermatomumo ir pasipriešinimo sąvokomis, kurios siejamos su socialinių apribojimų iškeltų iššūkių įveikimu. Neretai visos šios sąvokos iškyla menininkų kūryboje tiek materialia, tiek konceptualia prasme.

 

Festivalis padalintas į dvi parodas skirtingose Kauno erdvėse. Paroda „Aštri stiklo briauna“ , kuruojama Albos Folgado, rodyta galerijoje „Meno parkas“. Antroji paroda „Skaidri erdvė“, kurioje pristatomi atviro konkurso būdu atrinkti kūriniai, pristatyta Kauno rajono muziejuje. Ekspozicijas papildė instaliacija M.K. Čiurlionio dailės muziejuje veikiančioje „Galerijoje be sienų“. Festivalį lydėjo lankytojus įtraukianti programa, vyko performansai, karšto stiklo pasirodymas, įvairūs susitikimai su menininkais ir edukacijos šeimai.

 

Tarptautinis stiklo meno festivalis | Vitrum 2020 Pulsas | Pulse


Festivalio vadovė | Julija Pociūtė

Kuratorės | Alba Folgado, Julija Pociūtė
Koordinatorė | Valda Verikaitė

Komunikacija | Gintarė Žaltauskaitė

Dizainas | Arūnė Ščiupokaitė
Edukacija | Sandra Atkočiūtė, Valda Verikaitė

Architektė | Vika Pranaitytė

Finansai | Rima Gliakovienė


Dėkojame savanoriams ir visiems prisidėjusiems prie festivalio įgyvendinimo!

bottom of page